Pojištění odpovědnosti se vyplatí na cestách

Chystáte se na lyžovačku do Itálie? A víte, že právě v Itálii je nyní i nutnou povinnou výbavou pojištění odpovědnosti?

pexels pixabay 355948 1

 

Lyže, přeskáče, hůlky a připojištění odpovědnosti. To je nezbytná výbava pro ty, kdo si chtějí užít lyžovačku v Itálii. Na svazích zde začali totiž toto pojištění vyžadovat. Pár korun vám tak může ušetřit spoustu peněz i starostí.

Itálie je oblíbenou destinací lyžařů. Každoročně sem zamíří i desetitisíce Čechů. Víte však, že od prvního ledna zde musí mít každý, kdo provozuje zimní sporty na sjezdovce, potvrzení o sjednaném pojištění odpovědnosti? V opačném případě tak riskují lyžaři, snowboardisté nebo třeba sáňkaři pokutu až 150 eur, tedy více jak 3 500 korun, a odebrání skipasu. Mimochodem v Itálii na svazích přitvrdili i jinak – nově platí také zákaz lyžování po požití alkoholu nebo jiných návykových látek a děti mladší 18 let musí povinně nosit helmu. Policie tato nařízení kontroluje přímo na sjezdovkách, skleničku tak doporučujeme opravdu až po lyžovačce.

Pojištění odpovědnosti je určeno na úhradu nákladů za škody, které způsobíte třetím osobám na zdraví nebo majetku.

Pojištění funguje v podstatě stejně jako povinné ručení u automobilů. Když na sjezdovce zraníte jiného lyžaře, budete jako viník nehody velmi pravděpodobně muset hradit náklady na léčbu, bolestné a další výlohy jako zásah horské služby. Takže povinnost nepovinnost – pojištění odpovědnosti je dobré mít vždycky.

Sjednání pojistky je jednoduší, než si myslíte. S výběrem rádi pomůžeme.

Tuto pojistku lze sjednat buď samostatně, nebo jako součást cestovní pojistky, případně jako součást pojištění domácnosti, kdy tzv. pojištění odpovědnosti v občanském životě platí i na českých sjezdovkách.  

Základní rady pro výběr pojistky:

👉 Nevybírejte pojistku podle výhodné ceny. Zaměřte se na rozsah pojištění a množství výluk.

👉 Pojištění odpovědnosti obvykle nebývá součástí základních pojistných balíčků. Přesvědčte se, co vámi zvolené pojištění skutečně obsahuje.

👉 Volte raději vyšší pojistné limity, léčebné a další výlohy v zahraničí mohou dosahovat násobně vyšších částek než u nás a pojišťovna v případě plnění více peněz, než je limit nezaplatí.

👉 I když se v posledních letech zlepšila kvalita cestovních pojistek, které nabízejí banky k platebním kartám, nedoporučujeme se na ně spoléhat výhradně.

👉 Pokud se chcete věnovat adrenalinovým sportům, jako je jízda mimo sjezdovku nebo skialpinismus budete potřebovat speciální připojištění.

👉 V dnešní době musíme bohužel zohledňovat i koronavirovou pandemii. Přesvědčte se, že vám cestovní pojistka uhradí například náklady spojené s případnou karanténou v zahraničí nebo storno cesty, pokud nebudete moct odcestovat.

Ať už vyrazíte kamkoliv, přejeme vám, abyste pojistku nepotřebovali využít a měli jen samé příjemné zážitky. Na druhou stranu už jen pro pocit jistoty, že se budete mít případně o co opřít, se vyplatí kvalitní pojištění přibalit s sebou. Rádi vám s tím pomůžeme.

Potřebujete-li další konzultaci, obracejte se na naše poradce.

  • Vytvořeno dne .

Svět M.S.QUATRO

  • M.S.QUATRO, s.r.o., Na Hradbách 424/3, 69301 Hustopeče

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Uložit
Cookies uživatelské preference
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud odmítnete používání souborů cookie, tento web nemusí fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Více informací
Google Analytics
Marketingové nástroje pro Google Analytics
Přijmout
Odmítnout
Google Tag Manager
Marketingové nástroje pro Google Tag Manager
Přijmout
Odmítnout