Spoření a investice

Poradíme vám, jak spořit a investovat finanční prostředky v krátkém (1-2 roky), střednědobém (2-6 let) i dlouhodobém horizontu (6 a více let) dle vašich přání a potřeb.

krátkodobé rezervy

Krátkodobé rezervy umožňují nakládat s vlastními finančními prostředky okamžitě nebo maximálně v horizontu jednoho až dvou let. Slouží zejména k pokrytí běžných výdajů (chod domácnosti nebo firmy), k vytváření finanční rezervy a na splnění krátkodobých cílů (např. dovolená, nákup automobilu). Jedná se o běžné a spořicí účty, terminované vklady a konzervativní jednorázové investice.

střednědobé rezervy

Produkty střednědobých rezerv umožňují zhodnocení finančních prostředků v horizontu od dvou do pěti až šesti let. Nejčastěji slouží k zajištění bydlení, studia dětí, přilepšení k penzi apod. Běžně se využívá stavební spoření a doplňkové penzijní spoření.

dlouhodobé rezervy

Tvorba dlouhodobých rezerv je způsob zhodnocování finančních prostředků v delším horizontu. Slouží k zajištění dlouhodobých potřeb (finanční rezerva na stáří nebo rezerva ke studiu dětí). Vzhledem k negativní demografii a neschopnosti státu hospodařit se státními financemi je vytvoření dostatečné rezervy na budoucnost téměř životní nutností. Bez ní totiž spadne životní úroveň současné střední a mladé generaci na hranici chudoby. Typickými produkty pro tuto kategorii jsou investice a doplňkové penzijní spoření.

Kontaktujte nás pro více informací.

Svět M.S.QUATRO

  • M.S.QUATRO, s.r.o., Na Hradbách 424/3, 69301 Hustopeče

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.