Investice jako ochrana před inflací

Máte úspory? Začněte s nimi pracovat hned teď. Od začátku roku se totiž inflace vyšplhala už téměř na 10 procent.

pexels pixabay 355948 1

 

Od začátku roku roste inflace a zboží zdražuje. Naše peněženky krvácí. Za leden se inflace vyšplhala téměř na 10 procent a dříve nebo později se dotkne každého z nás. Rostou ceny energií, pohonných hmot, náklady na bydlení i potraviny.

Lidé, kteří schraňují všechny své pracně vydělané peníze na bankovních účtech nebo ještě hůř doma v hotovosti, na tom budou s inflací nejhůře. Tyto peníze teď doslova každý den ztrácejí na hodnotě – koupíte si za ně stále méně a méně zboží či služeb. Je to váš případ? Pokud ano, je nejvyšší čas začít peníze chránit.

Co na to odborníci?

Experti předpokládají, že letošní inflace bude v průměru okolo 8 procent. To znamená, že po pěti letech vám z dnešních úspor zůstane třetina. A i kdyby inflace klesla na polovinu, vaše úspory se i tak podstatně sníží. Jediným způsobem, jak peníze před inflací ochránit, je jejich zhodnocení pomocí investic. Běžný nebo spořicí účet vás totiž nezachrání, nedosahuje ani poloviny inflace. A přitom stačí tak málo.

Na investice nemusíte být expert. Řešení je jednodušší, než myslíte.

Aby člověk investoval, nemusí mít miliony na účtu, sledovat grafy s vývojem akciových kurzů a překřikovat se někde na burze, jak to známe z filmů o Wall Street. S investováním vám velmi snadno pomůže odborník. Vystačíte s tím, že se podíváte jednou, dvakrát do roka na to, jak se investicím daří.

Nejen nemovitosti jako investice

  • NEMOVITOSTI: Strategie 7 z 10 Čechů je investovat do koupi domu a ten pronajímat. Při bližším pohledu na ceny nemovitostí a zdražení hypoték však zjistíte, že v tomto případě můžete ztroskotat už na nedostupné hypotéce.
  • ZLATO: Další oblíbenou variantou je nákup zlata. Pro tuto variantu však musíte vědět, kde ho bezpečně uložit a případně i prodat.
  • KRYPTOMĚNY: Nejznámější z kryptoměn je bitcoin, ale k dispozici je jich mnohem víc. Máte čas to sledovat? Jejich cena roste a klesá ze dne na den i o desítky procent.
  • FONDY: Jednou z nejrozumnějších alternativ je rozložit investice prostřednictvím časem prověřených fondů, které se zaměřují na reality, komodity nebo cenné papíry, jako jsou akcie a dluhopisy. Z historie totiž víme, že například akciové trhy v průměru ročně zhodnotí vložené prostředky o deset procent. Dluhopisy jsou pak výnosnější o něco méně, ale mohou tvořit konzervativnější část vašeho portfolia.

Jak si vybrat, do čeho dát peníze?

Univerzální odpověď neexistuje. Pro každého se hodí jiné složení investic. Závisí na mnoha faktorech, například na tom, za jak dlouho chcete mít peníze k dispozici, nakolik jste ochotní tolerovat riziko nebo jaké máte cíle a přání, které byste si chtěli s pomocí investic splnit.

Proto je dobré využít investičního poradce, který s vámi vaše možnosti a očekávání probere. A na závěr doporučí kombinaci, která bude nejlépe splňovat zadaná kritéria.

Jak snížím riziko investování?

Nabízí se hned několik způsobů:

👉 Rozložení investic, tzv. diverzifikaci provede samotný fond. Vaši investici rozdělí třeba mezi sto a více akcií nebo dluhopisů.

👉 Nebylo by rozumné vzít vše, co máte na účtu, a investovat najednou. Vhodnější je investovat pravidelně, třeba každý měsíc, a to klidně v řádu stokorun měsíčně. Pravidelným investováním si pojistíte, že vás případný propad tolik nezasáhne. Trhy se navíc ze všech historických poklesů vždy relativně rychle zotavily a dále rostly.

Chcete se o investicích dozvědět více?

Dejte nám o sobě vědět. Můžeme se zcela nezávazně potkat a investování probrat. Řeknete nám o vašich cílech a my vám představíme aktuální možnosti, které investiční svět nabízí, a vysvětlíme vše, co vás bude zajímat.

Rada na závěr: Dávejte si na své peníze pozor! Zvlášť v poslední době se vyrojilo plno podvodníků, kteří by vaše úspory rádi zhodnotili… Buďte opatrní. Nevěřte slibům o rychlém zbohatnutí a vždy se snažte ověřit, s kým spolupracujete a do čeho peníze vkládáte Investice jsou cestou k bohatšímu životu, ale nějakou dobu to trvá a investiční pohádky od různých šejdířů mívají většinou špatný konec.

  • Vytvořeno dne .

Svět M.S.QUATRO

  • M.S.QUATRO, s.r.o., Na Hradbách 424/3, 69301 Hustopeče

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Uložit
Cookies uživatelské preference
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud odmítnete používání souborů cookie, tento web nemusí fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Více informací
Google Analytics
Marketingové nástroje pro Google Analytics
Přijmout
Odmítnout
Google Tag Manager
Marketingové nástroje pro Google Tag Manager
Přijmout
Odmítnout