5 důvodů, proč se vyplatí investovat při propadech trhů

Využijte „medvědí trh“ a investujte. Zhodnotíte své úspory – nyní výhodně

pexels pixabay 355948 1

 

Už nějakou dobu rezonuje ve společnosti téma zdražování. Zatímco loni Češi uložili v bankách rekordní úspory, letos řeší, zda budou stačit rostoucímu tempu zdražování. A úspory? Kdo chce hodnotu svých úspor ochránit, musí investovat.

Ačkoliv v současně době často slyšíme zprávy o tom, že letos zažívají burzy nejen kvůli válce na Ukrajině výrazné propady, byla by chyba neinvestovat. Z historie totiž víme, že burzy se z otřesů vzpamatují a ještě posílí. Dnes je tedy příležitost začít investovat „se slevou“. Nevadí, pokud s investováním nemáte žádné zkušenosti, s trochou pomoci to dnes zvládne každý a nemusí k tomu zrovna proinvestovat miliony. 

Proč teď investice neodkládat? 

1. Ceny akcií řady společností letos výrazně poklesly, někdy i o desítky procent, a Vy je tak můžete nyní pořídit výhodněji.

2. Poklesy i větší propady na trzích, jenž způsobují tzv. medvědí trh, jsou běžné. Není třeba se jich bát. Důležité je, že akciové trhy doposud vždy překonaly předchozí propady a vyrostly na nová maxima. Přes všechny krize 21. století, včetně covidu-19, se například akcie 500 největších amerických společností zhodnotily od roku 2000 v průměru o 200 %. Není důvod, aby se to tentokrát nezopakovalo.

3. Nemusíte si lámat hlavu, které „zlevněné“ akcie teď nakoupit. Prostřednictvím časem prověřených podílových fondů svěříte peníze odborníkům, kteří Vaše prostředky rozloží mezi více akcií konkrétních společností a investují za Vás.

4. Investovat můžete už od stokorunových částek měsíčně. Právě dlouhodobost a pravidelnost je klíčem k úspěšnému a výnosnému investování.

5. Nejtěžší bývá udělat první krok. Pomůžeme vám s výběrem vhodných fondů i sestavením investičního plánu

Vývoj ukazatele P/E (cena akcie/zisk na akcii) od roku 1997 – aktuální data ZDE

web

 

Nezapomeňte, kde nás najdete. Pomůžeme vám se zorientovat v široké nabídce podílových fondů a vybereme pro vás takové, které budou nejlépe odpovídat vašim cílům a možnostem. Kontaktujte nás.

 

  • Vytvořeno dne .

Svět M.S.QUATRO

  • M.S.QUATRO, s.r.o., Na Hradbách 424/3, 69301 Hustopeče

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Uložit
Cookies uživatelské preference
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud odmítnete používání souborů cookie, tento web nemusí fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Více informací
Google Analytics
Marketingové nástroje pro Google Analytics
Přijmout
Odmítnout
Google Tag Manager
Marketingové nástroje pro Google Tag Manager
Přijmout
Odmítnout