Jak sjednat spolehlivé pojištění? S M.S.QUATRO je to hračka

Čas letních dovolených je tady. Plánujete si odpočinout v zahraničí? Věděli jste, že 80 % Čechů se na zahraniční dovolenou vždy připojistí?

Letní dovolená bez rizika 

Čas letních dovolených je tady. Plánujete si odpočinout v zahraničí? Věděli jste, že 80 % Čechů se na zahraniční dovolenou vždy připojistí? Vydat se do ciziny jen s modrou kartičkou evropského pojištěnce se totiž může v některých zemích a situacích prodražit. Pár set korun za kvalitní cestovní pojistku se tak mnohonásobně vyplatí, už jen pro ten pocit klidu. S našimi tipy se neztratíte. Kdybyste s čímkoliv potřebovali pomoct, jsme tady pro vás.

  • Dejte si záležet na výběru

Cestovní pojištění sjednáte přes internet za pár minut, mezi pojistkami jsou ale velké rozdíly. Věnujte čas výběru a porovnejte více nabídek. Nebo se svěřte zkušenému poradci.

  • Co nejméně výluk

Pozor na výluky, tedy na situace, kdy pojišťovna nevyplatí peníze. Čím méně jich bude, tím lépe. Dejte pozor třeba výluky pro případy, kdy dojde ke škodě pod vlivem alkoholu. Některé pojišťovny nebudou třeba plnit za nemoci způsobené epidemiemi, žloutenku či jinými specifickými onemocněními.

  • Jste chronicky nemocní nebo těhotní? Zpozorněte

Jste-li dlouhodobě nemocní, dejte si pozor, protože některé pojišťovny někdy nemusí hradit z cestovního pojištění léčebné výlohy, které by v zahraničí s léčbou vaší nemoci souvisely. Naštěstí řada pojišťoven není takto striktní a má speciální nabídku nebo se spokojí se s tím, že byl váš zdravotní stav v posledním roce stabilizovaný a nedošlo například k navýšení léků či změně léčby. Zvláštní pojistku musí mít také ženy, které jsou již ve vyšším stupni těhotenství.

  • Raději vyšší limity

Pojišťovna peníze vyplatí do limitu, který sjednáte. Vše nad tuto částku budete s největší pravděpodobností muset zaplatit vy. Proto při výběru pojistky netroškařte a pamatujte, že některé zdravotní úkony mohou být v zahraničí mnohonásobně dražší než v Česku. Zajímejte se i o výši dílčích limitů, nezapomeňte zkontrolovat i možnosti při stomatologických ošetřeních. Lidské tělo totiž často reaguje na změny atmosférického tlaku a už samotný pobyt v letadle, vysokohorská turistika nebo třeba potápění mohou způsobit, že začneme pociťovat zdravotní komplikace, které by se v běžné nadmořské výšce neprojevily.

  • Větší klid s pojištěním odpovědnosti

Když způsobíte škodu někomu jinému, až už na zdraví, nebo na majetku, cestovní pojistka vám pomůže, jen pokud máte připojištěnou i odpovědnost. Nepodceňte ani tuto oblast, základní balíčky pojištění odpovědnosti často neobsahují.

  • Extrémní sporty jen s připojištěním

Jestli chcete strávit klidnou dovolenou a plánujete sportovat maximálně rekreačně, vystačíte si se základní variantou pojistky. Pokryje třeba i vodní lyžování či jiné plážové radovánky. U náročnějších sportovních aktivit už ale ověřte, zda nebude třeba připojištění. Podle obtížnosti se to týká třeba vysokohorské turistiky, jízdy na divoké vodě nebo potápění.

  • Pojištění k platební kartě nemusí stačit

Dost možná máte cestovní pojištění sjednané ke své platební kartě. Bod pro vás. Nevýhodou ale může být, že na výběr jsou většinou jen předem sestavené balíčky. Může se tedy stát, že takové pojištění nebude odpovídat aktivitám, kterým se plánujete věnovat, nebo nebude obsahovat třeba pojištění zavazadel či storna zájezdu. Řešením může být uzavření ještě jedné základní pojistky s připojištěním konkrétních rizik nebo vyššími limity.

Pokud chcete mít jistotu a nemáte čas studovat všechny detaily, obraťte se nás. Společně vybereme nejvhodnější variantu, abyste si užili klidnou dovolenou. A zatímco naši poradci vše vyřídí, vy si můžete v klidu pořídit nový dovolenkový outfit 😉.

  • Vytvořeno dne .

Svět M.S.QUATRO

  • M.S.QUATRO, s.r.o., Na Hradbách 424/3, 69301 Hustopeče

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.