Hodnotu domácnosti zjistíte jednoduchým trikem

Víte, jakou hodnotu má vaše domácnost? Zjistíte to jednoduchým trikem

pexels pixabay 355948 1

 

Nejen nemovitostem jako takovým, ale i domácnostem hrozí podpojištění. Máme pro vás návod, jak hodnotu správně stanovit.

Pojištění domácnosti se uplatní zejména ve chvíli, kdy vybavení vašeho domova poškodí živly nebo vás vykradou zloději. Zjednodušeně lze říct, že zatímco pojištění nemovitosti je zaměřené na stavbu, bytovou jednotku případně vedlejší stavby typu garáže, pojištění domácnosti kryje škody na vybavení – spotřebičích, nábytku nebo osobních věcech.

Aby bylo pojištění domácnosti skutečně účinné a pojišťovna vám vyplatila v případě škody potřebný obnos pro nákup nového vybavení, musíte mít správně nastavenou pojistnou částku. Jak tedy na to?

Obraťte domácnost vzhůru nohama

Představte si, že váš dům či byt obrátíte vzhůru nohama a všechno, co se vysype, tvoří majetek vaší domácnosti. Patří sem volně postavené spotřebiče typu pračka nebo lednička, ale i ty menší jako televize, počítače, mobily, fény a podobně. Dále je to oblečení, koberce, nábytek, sportovní vybavení jako kola, lyže nebo brusle (i když je máte ve sklepě), peníze v hotovosti, šperky nebo třeba obrazy.

Počítejte s cenami nových výrobků

Pojišťovny v převážné většině vyplácejí v případě škody v tzv. nových cenách. Tedy cenách, za které pořídíte nový výrobek. Deset let starý mixér má sice reálnou hodnotu třeba pár stokorun, ale pořízení nového může být podstatně dražší. Je tedy vhodné zjistit třeba podle internetových srovnávačů, za kolik se dnes prodávají srovnatelné výrobky, jako máte doma, a s takovou částkou počítat.

Jistota, že nepřeplácíte

A k čemu vám bude takovou částku znát? Využijete ji při aktualizaci stávající pojistky nebo při založení úplně nové smlouvy, pokud ji ještě nemáte. Budete mít jistotu, že nebudete přeplácet za nesmyslně vysokou pojistnou částku, ale ani nebudete mít domácnost podpojištěnou a dostane při škodě dostatek peněz, abyste si mohli pořídit nové vybavení.

Jedna věc je znát pojistnou hodnotu, druhá pak vyznat se všech dalších aspektech pojistných smluv, jako jsou různé podmínky, limity a výluky. S tím vám samozřejmě velmi rádi pomůžeme. Doporučíme pro vás nejvhodnější pojistku z bohaté nabídky na trhu a nastavíme ji tak, aby co nejlépe odpovídala vaší situaci. Třeba, aby vám pojišťovna uhradila ukradené sportovní vybavení z auta nebo z lyžárny v hotelu. A to u nás i v zahraničí.

 Chcete se poradit osobně? Nezapomeňte, kde nás najdete. Pomůžeme vám s výběrem podle vašich osobních priorit. Kontaktujte nás.

 

  • Vytvořeno dne .

Svět M.S.QUATRO

  • M.S.QUATRO, s.r.o., Na Hradbách 424/3, 69301 Hustopeče

  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Uložit
Cookies uživatelské preference
Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejlepší zážitek z našich webových stránek. Pokud odmítnete používání souborů cookie, tento web nemusí fungovat podle očekávání.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Více informací
Google Analytics
Marketingové nástroje pro Google Analytics
Přijmout
Odmítnout
Google Tag Manager
Marketingové nástroje pro Google Tag Manager
Přijmout
Odmítnout